با مرز فان هستید - چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶

شاهزاده سعودی 5 درصد از سهام توییتر را خرید

شاهزاده سعودی 5 درصد از سهام توییتر را خرید

شاهزاده سعودی ۵ درصد از سهام توییتر را خرید

الولید شاهزاده ی سعوی ، یکی از ثروتمندترین افراد در عربستان سعودی است و کار نامه ی پر نقش نگاری دارد. او در سال ۲۰۱۱ پیش از اینکه توییتر وارد بورس شود ۳ درصد از سهام این شرکت را خریداری نمود. وی در حال حاضر دارای بیش از ۳۵ میلیون قطعه سهام است که بیشتر از یک میلیارد دلار ارزش دارد. از این ۳۵ میلیون قطعه سهامی که وی در اختبار دارد ۳۰ میلیون با نام اصلی اش و ۵ میلیون باقی مانده به اسم هلدینگ پادشاهی  ثبت شده است.

شاهزاده سعودی ، با توجه به مقدار سهمی که در کمپانی توییتر دارد. در بسیاری از تصمیمات اساسی آن نقش دارد. برای مثال وقتی که مدیر عامل این شرکت ، کوستلو کنار رفت و دورسی روی کار آمد انتقاد سختی به او کرد و اظهار داشت که توییتر در حال حاضر به یک مدیرعامل با تجربه های ارزنده نیاز دارد و دورسی بهتر است توجه بیشتری روی کمپانی خودش یعنی Square داشته باشد.

طبق آخرین رده بندی که برای ثروتمند ترین افراد جهان انجام شده است. شاهزاده الولید بن طلال جایگاه ۳۴ را در این بین دارا میباشد. توجه و سرمایه گذاری های او تنها معطوف به شبکه ی اجتماعی توییتر نیست. او در تایم وارنر ، سیتی گروپ و البته مهم ترین آنها دیزنی سرمایه گذاری های داشته است.

جالب است بدانید با وجود اینکه شاهزاده ی سعودی در حال حاضر دومین سهام دار بزرگ توییتر است اما در حساب شخصی خودش در توییتر فعالیت چندانی ندارد. وی بیشتر از ۳ میلیون دنبال کننده دارد اما تنها ۱۷۱ توییتر توسط وی منتشر شده .

این وبسایت متعلق به مرزفان میباشد. طبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب پیگرد قانونی دارد.

برای عضويت در کانال تلگرام مرزفان کلیک کنید( فیلم و سریال های سایت در کانال )