ماجرای جنجال در ضیافت افطار رییس جمهور

ماجرای جنجال در ضیافت افطار رییس جمهور روحانی 3 تیر

علت سخنان کرباسچی، صلوات و خروج اعتراض آمیز مصباحی مقدم

96733_994

مراسم افطاری حسن روحانی که شب گذشته با حضور شخصیت های سیاسی از دو طیف اصلاح طلب و اصولگرا برگزار شده بود، حاشیه های فراوانی‌ داشت.

به کار بردن لفظ “سید مظلوم” از طرف غلامحسین کرباسچی باعث اعتراض برخی‌ از اصولگراهای حاضر در این مراسم شد و غلامرضا مصباحی مقدم سخنگوی جامعه روحانیت مبارز به نشانه اعتراض این مراسم را تک کرد.

کرباسچی در سخنان خود خواستار تشکیل مرکز گفت و گوی ملی شد و گفت که “همان طور که در مذاکرات سیاست خارجی با انسجام پیش میرویم میتوانیم در سیاست داخلی هم با گفت و گو و مذاکره به توافقاتی برسیم.”

اما آن بخش از سخنان دبیرکل حزب کارگزاران که جنجال به پا کرد مربوط به میرحسین موسوی بود. کرباسچی در این رابطه گفت “این سید مظلوم (میرحسین موسوی) کلان نظام را قبول دارد و نیت بدی نداشت.”

مصباحی مقدم این سخن کرباسچی را “تطهیر سران فتنه” دانست و گفت ” اگر بناست او سید مظلوم باشد لابد ظلم کننده به او نیز نظام است.”

علی پهلوان یکی دیگر از اصولگراهای حاضر در این نشست گفت پس از سخنان کرباسچی در حمایت از سران جنبش سبز و نام بردن از آنان و تقاضا برای رفع حصر، برخی شخصیت‌های سیاسی مراسم افطاری روحانی را ترک کردند.

در همین حال، جبهه پیروان خط امام و رهبری نسبت به برخی حواشی پیش آمده در مراسم افطاری حسن روحانی با احزاب اصولگرا و اصلاح طلب و مستقل بیانیه‌ صادر کرد.

در بخشی از این بیانیه آمده است “دوستان ارزشی در جلسه صرفاً به احترام رئیس جمهور که میزبان جلسه بودند عکس العمل نشان ندادند” و تاکید شده است “در آینده فرد یا افرادی مراعات ننمایند قطعاً همزمان پاسخ لازم و قاطع داده خواهد شد.”

در این مراسم، غلامعلی حدادعادل رئیس فراکسیون اصولگرایان، قدرت‌الله علیخانی مشاور رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، غلامحسین کرباسچی دبیرکل حزب کارگزاران، فاطمه راکعی عضو مجمع زنان اصلاح‌طلب، کاظم جلالی رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس، اسدالله بادامچیان عضو حزب مؤتلفه و الهه کولایی عضو مجمع زنان اصلاح‌طلب سخنرانی‌ کردند.

96734_289

96737_701

96735_881

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *